Главная Обратная связь Структура сайта

Рішення № 17/3 від 17.10.2007 р. Про звернення депутатів Луганської обласної ради "Про громадсько-політичну ситуацію в країні"

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’ЯТОГО СКЛИКАННЯ
сімнадцята сесія

РІШЕННЯ

17 жовтня 2007 р.
№17/3
м. Луганськ

Про звернення депутатів Луганської обласної ради «Про громадсько-політичну ситуацію в країні»

Відповідно до ч.2 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

ВИРІШИЛА:

1 Прийняти заяву депутатів обласної ради «Про громадсько-політичну ситуацію в кпаїні» (додається).

2 Надіслати заяву Президенту України В.Ющенку, Прем’єр-міністру України В. Януковичу, Верховній Раді АР Крим, обласним радам, лідерам політичних партій, новообраним народним депутатам від Луганської області.

3 Опублікувати текст заяви у регіональних засобах масової інформації.

4 Доручити президії обласної ради підготувати та направити звернення до міжнародних організацій Європи, послів держав антігітлеровської коаліції, опрацювати пропозиції та зауваження, висловлені депутатами обласної ради, та підготувати план заходів щодо їх реалізації.

Голова обласної ради В.М. Голенко

ЗАЯВА
депутатів Луганської обласної ради п'ятого скликання

Ми, депутати Луганської обласної ради п'ятого скликання, висловлюючи думку своїх виборців, заявляємо, що обурені спробами певних політичних сил переписати найважливіші сторінки історії, нав'язуючи чужі цінності, намагаючись створити нових «героїв». Засуджуємо прагнення обілити націоналізм, що призвів мир до трагедії Другої світової війни і жахів нацизму.

Наші виборці вважають, що ці дії, разом з проведенням планомірної державної політики спотворення історичних фактів героїчної боротьби Українського народу проти німецько-фашистських загарбників є образою історичної пам'яті нашого народу, солдатів Великої Вітчизняної війни, всіх, що віддали життя за свободу Батьківщини.

Серйозну тривогу викликає заклик Президента України до новообраного парламенту і майбутнього уряду України визнати на державному рівні «заслуги» так званих «ветеранів Українського підпілля», які заплямували себе участю в численних каральних акціях проти мирного населення, співпрацею з фашистськими окупантами, військовими злочинами, і зрівняти їх у правах з тими, хто героїчно боровся з Гітлерівцями на фронтах Великої Вітчизняної.

Виражаючи волю жителів Луганщини, вважаємо неприпустимим присвоєння Указом Президента України звання Героя України гауптштурмфюреру СС, командиру батальйону «Нахтигаль», що згодом очолив Українську повстанську армію (УПА), Роману Шухевичу. Це зроблено при повному ігноруванні того, що трибунал народів у Нюрнберзі визнав організацію СС злочинною, а багатостраждальна Україна відмінно знає, якими методами і проти кого вели свою боротьбу ті, ким командував цей кавалер двох фашистських нагород, до яких тепер додалася й вища відзнака України.

Подібні політичні спекуляції, засновані на демагогії і брехливих трактуваннях історичних фактів, а також спроби нав'язати всьому населенню країни сумнівних національних героїв лише сприяють розколу в Українському суспільстві, прискорюють суспільно-політичну нестабільність і несуть реальну загрозу цілісності держави.

Ми, депутати Луганської обласної ради, закликаємо всі політичні сили відмовитися від дій, що провокують дестабілізаційні процеси в державі і суспільстві. Всім нам необхідно сконцентрувати свої зусилля на спільній реалізації ідей, здатних об'єднати Український народ. Тільки це дозволить побудувати єдину й процвітаючу Україну.

Прийнято на XVII сесії
Луганської обласної ради
п'ятого скликання

19 жовтня 2007 р.

Телефон для справок: +3 80642 58-58-26
Почтовый адрес Украина, г. Луганск, пл. Героев Великой Отечественной войны, 3
Электронный адрес luganskoblrada2014@gmail.com
© Луганский областной совет, 2002-2014

Документы публикуются на языке оригинала. При полном или частичном использовании материалов ссылка на http://oblrada.lg.ua обязательна