Главная Обратная связь Структура сайта
22 сессия

Рішення № 22/27 від 29 травня 2008 р. Про звернення депутатів Луганської обласної ради щодо визначення мови програм та передач місцевих телерадіоорганізацій

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П’ЯТОГО СКЛИКАННЯ
двадцять друга сесія

РІШЕННЯ

29.05.2008 року
№ 22/27
м. Луганськ

Про звернення депутатів Луганської обласної ради щодо визначення мови програм та передач місцевих телерадіоорганізацій

Відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада

ВИРІШИЛА:

Схвалити звернення депутатів Луганської обласної ради щодо визначення мови програм та передач місцевих телерадіоорганізацій (додається).

Надіслати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Голова обласної ради В.М.Голенко

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Луганської обласної ради до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Законом України від 15 травня 2003 року Верховна Рада України ратифікувала Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, норми якої набули чинності в Україні з 1 січня 2006 року, й яка стала складовою чинного законодавства.

На підставі цілої низки законів та інших нормативно-правових актів щодо регулювання питання застосування регіональної мови у приватному та суспільному житті територіальної громади, що є її невід'ємним правом відповідно до принципів, проголошених у Міжнародному пакті Організації Об'єднаних Націй про громадянські і політичні права, та відповідно до духу Конвенції Ради Європи про захист прав і основних свобод людини, реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, рішенням Луганської обласної ради п'ятого скликання від 25 квітня 2006 року російська мова була визнана регіональною мовою в Луганській області.

За підсумками Всеукраїнського перепису населення по Луганській міськраді кількість населення, що вважали своєї рідною мовою українську, складала 14,3%, російську - 84,7%.

Однак на дванадцяти загальнонаціональних каналах в ефірі у
м. Луганську мовлення ведеться українською мовою не менше 75 % загального обсягу добового мовлення.

Враховуючи вищенаведене, та у зв'язку з продовженням обласним об'єднанням «Луганське кабельне телебачення» дії ліцензії мовлення на 24 ТВК у м. Луганську, який визначається місцевим по території розповсюдження і у своєї діяльності враховує соціальні, культурно-етнічні потреби громади, Луганська обласна рада вважає за необхідне звернутися до Вас з пропозицією при визначенні ліцензійних умов даної телеорганізації встановити мову, якою вестимуться передачі і програми у процентному співвідношенні: російською мовою 85%, українською мовою 15% від загального обсягу добового мовлення.

Прийнято на ХХП сесії Луганської обласної ради п'ятого скликання
29.05.2008 року

Телефон для справок: +3 80642 58-58-26
Почтовый адрес Украина, г. Луганск, пл. Героев Великой Отечественной войны, 3
Электронный адрес luganskoblrada2014@gmail.com
© Луганский областной совет, 2002-2014

Документы публикуются на языке оригинала. При полном или частичном использовании материалов ссылка на http://oblrada.lg.ua обязательна