Главная Обратная связь Структура сайта
22 сессия

Рішення № 22/26 від 29 травня 2008 р. Про погодження проектів Угоди про створення Єврорегіону «Донбас» та Статуту Єврорегіону «Донбас»

ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА РАДА
П'ЯТОГО СКЛИКАННЯ
двадцять друга сесія

РІШЕННЯ

29.05.2008 р.
№ 22/26
м. Луганськ

Про погодження проектів Угоди про створення Єврорегіону «Донбас» та Статуту Єврорегіону «Донбас»

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України „Про транскордонне співробітництво”, Європейської рамкової Конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями, Програми транскордонного співробітництва Луганської області на 2008–2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26.12.2007 № 19/7, з метою створення ефективного механізму економічного і соціального розвитку прикордонних регіонів, розбудови інфраструктури прикордоння, розвитку співпраці суміжних українсько-російських територій, обласна рада

ВИРІШИЛА:

1 Погодити проект Угоди про створення Єврорегіону «Донбас» та проект Статуту Єврорегіону «Донбас» (додаються).

2 Рекомендувати обласній держадміністрації здійснити остаточне погодження з Міністерством закордонних справ України проектів установчих документів Єврорегіону, зазначених у пункті 1 цього рішення.

3 Прийняти звернення депутатів Луганської обласної ради щодо підтримки ініціативи місцевих органів влади зі створення Євро регіону «Донбас» і надіслати до Ради Європи, президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України (додається).

Голова обласної ради В.М.Голенко

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Луганської обласної ради до Ради Європи, Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Ми, депутати Луганської обласної ради, розцінюємо затверджений президентами України і Росії 12 лютого 2008 року план дій «Україна – Росія» до 2009 року як реальну надію на зміцнення відносин із сусідами з Російської Федерації, на можливість взаємовигідного економічного співробітництва, на практичне втілення в життя основних принципів єдиної Європи.

У цьому документі чітко визначені першочергові заходи, серед яких і розширення прикордонної та регіональної співпраці. Позитивними й успішними прикладами є єврорегіони «Ярославна», «Дніпро» і «Слобожанщина». Луганська обласна рада в повній відповідності з політикою Ради Європи з прикордонної співпраці у 2007 році затвердила Програму трансграничної співпраці області до 2015 року, яка включає більше 400 заходів, у тому числі й створення єврорегіону «Донбас» з Ростовською областю. Це – не данина моді, а об'єктивне прагнення наших регіонів, населення до зближення з урахуванням спільного коріння: історичного, економічного, соціального, культурного і духовного, традицій, що складалися століттями.

Розрахунки фахівців свідчать, що реалізація проекту єврорегіону «Донбас» дозволить не тільки значно збільшити приток інвестицій в економіку Луганської області, але й створити могутній транспортний коридор з відповідною інфраструктурою. Крім того, цей проект дасть можливість уникнути однієї з найбільш наболілих проблем – щодо процедури спрощеного перетину україно-російського кордону для жителів сусідніх областей.

Чотири місяці тому Угода про створення єврорегіону «Донбас» і проект Статуту були направлені для узгодження в Кабінет Міністрів України. Проте відповідь, отримана 21.05.2008 від урядових чиновників, вражає своїм цинізмом і некомпетентністю. Начальник Управління по взаємодії з державними органами і координації зовнішніх зносин Міністерства закордонних справ пан Чалий П.Ф. повідомляє, що створення єврорегіону «Донбас» не відповідає зовнішньополітичному курсу нашої держави, і пропонує шукати альтернативні варіанти створення єврорегіону з іншими прикордонними країнами. Це, як мінімум, викриває його погане знання географії, оскільки інших сусідів у Луганської області просто немає.

Подібні дії не можуть тлумачитися інакше, як волюнтаристські, дискримінаційні по відношенню до Луганської області, що суперечать офіційно заявленій, багато разів декларованій керівництвом країни політиці України, що йдуть у розріз з політикою Ради Європи, засадничими нормами Договору про дружбу і співпрацю між Україною й Російською Федерацією.

Вони ведуть тільки до посилення політичної й соціально-економічної невдоволеності серед населення нашої області, свідчать про прагнення певних кіл заради особистих амбіцій роздмухувати ворожнечу між народами РФ і України навіть ціною економічних збитків для нашої країни і втрати нею потенційних можливостей розвитку.

Ми, депутати Луганської обласної ради, обурені такими суперечливими діями й вимагаємо від Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України негайно припинити політичні спекуляції навколо створення єврорегіону «Донбас». Це непотрібно ані Україні, ані регіонам, ані людям!

Вимагаємо не перешкоджати, а заохочувати ініціативу місцевих органів влади, направлену на зміцнення взаємовигідної співпраці з сусідніми країнами.

Просимо Раду Європи надати можливе сприяння Луганській області в узгодженні документів зі створення єврорегіону «Донбас».

Прийнято на XXII сесії Луганської обласної ради п'ятого скликання

29 травня 2008 р.Прикрепленный файлРазмер
r-22-26-2008.zip30 кб
Телефон для справок: +3 80642 58-58-26
Почтовый адрес Украина, г. Луганск, пл. Героев Великой Отечественной войны, 3
Электронный адрес luganskoblrada2014@gmail.com
© Луганский областной совет, 2002-2014

Документы публикуются на языке оригинала. При полном или частичном использовании материалов ссылка на http://oblrada.lg.ua обязательна